SIK SORULAN SORULAR

1. Bireysel katılım mecburi mi?
Elbette değil. Dilerseniz kendi departmanınız ya da başka departmanlardan çalışma arkadaşlarınız ile başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak tüm katılımcıların aynı şirket çatısı altında çalışıyor olmaları gerekiyor. Bu kısmı unutmayın :)

2. Yaş sınırı var mı?
Katılımcıların arasında en az bir kişinin Y kuşağı mensubu olması şart. Bu gereklilik yerine getirildikten sonra ekibin geri kalanları için herhangi bir yaş sınırı söz konusu değil.

3. Başvurumu kimler görüyor?
Formunuzu doldurduktan sonra başvurunuz Zer Proje Ekibi tarafından değerlendirilir ve gerekli durumlarda sizlerle irtibata geçer. Takibinde seçici kurul ile paylaşılır. Yaptığınız başvurunun değerlendirmeye alınmasını istemiyorsanız her zaman hayalimizbenzer@koczer.com adresine mail atarak bizi bilgilendirebilirsiniz.

4. Ödülüm ne olacak?
Hayalimiz Benzer İş Birliği Programının ilk aşaması olan süreçte adaylar 22 Ekim 2019 günü gerçekleşecek Çözüm Ortakları Zirvesi’nde “Hayalimiz Benzer” plaketiyle ödüllendirilir. Bu ödülü almaya hak kazanan adaylar, 1 sene boyunca takibe alınır. Fikir ya da projelerin hayata geçirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasını izlenir. Seçici Kurulumuz 2020 yılının Ekim ayında bir kez daha toplanarak süreçleri değerlendirir. Tüm kriterlerin yerine getirildiği uygulamalar ödüllendirilir.

5. Web’den başvuru yapmayı başaramadım, ne yapabilirim?
Hayalimiz Benzer projesi için tek başvuru yöntemi online başvurudur. Bu sebeple herhangi bir aksaklık yaşıyorsanız hayalimizbenzer@koczer.com adresinden yardım alabilirsiniz.

6. Ödül almak bana bir tedarikçi olarak öncelik sağlar mı?
Hayır. Tüm çözüm ortaklarına / iş ortaklarına eşit mesafede durmayı esas almış bir kurum olarak Zer Hayalimiz Benzer projesinin katılımcılarını diğer çözüm ortaklarından ayırmaz.

7. Geliştirdiğim fikir kendi şirketim içinde uygulanabilir değil, yine de başvurabilir miyim?
Elbette. Hayalimiz Benzer projesinin maksadı yalnızca tekil kurumlara fayda sağlamak değil; Zer ekosistemi vasıtasıyla ülkemizin geleceğinin tasarlanması için “sorumlu” bir zeminin hazırlanmasıdır. Geliştirdiğiniz fikir sizin şirketiniz bünyesinde hayat bulmasa da diğer Zer çözüm ortaklarına / iş ortaklarına geleceğin kapısını aralayabilir.

Zer Hakkında Bir Koç Topluluğu şirketi olan Zer faaliyetlerine 2003 yılında başladı. Çalışmalarını “Türkiye’nin en iyi, dünyanın ise önde gelen stratejik satın alma ve verimlilik merkezi olma” vizyonu çerçevesinde yürüten şirketimiz, kurulduğumuz günden bu yana binlerce şirketin satın alma sürecini yönetti. Devamı>>>

Duyurular - Ülkemizin geleceği için sorumluluklarımız ortak, hayallerimiz benzer sloganıyla yola çıktığımız "Hayalimiz Benzer Sosyal Sorumluluk Projesi"nde ödül alan çalışmalar, 22 Ekim 2019 tarihinde Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesislerinde düzenlenen "Zer Çözüm Ortakları Zirvesi"nde açıklandı.

- Hayalimiz Benzer tanıtım filminde Zer ekibi görev aldı. Mehmet Apak, Barbaros Oruç, Meltem Sürmelihindi, Özlem Kurt, Mehmet Ali Bilmez, İldem Somyürek, Onur Çetinkaya, Gamze Denizer Acar, Yasemin Nur Yüce, Tolgahan Karaca, Manolya İyigün’e projemize verdikleri destek için yürekten teşekkür ederiz.