SIK SORULAN SORULAR

1. Bireysel katılım mecburi mi?
Elbette değil. Dilerseniz kendi departmanınız ya da başka departmanlardan çalışma arkadaşlarınız ile başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak tüm katılımcıların aynı şirket çatısı altında çalışıyor olmaları gerekiyor. Bu kısmı unutmayın :)

2. Yaş sınırı var mı?
Katılımcıların arasında en az bir kişinin Y kuşağı mensubu olması şart. Bu gereklilik yerine getirildikten sonra ekibin geri kalanları için herhangi bir yaş sınırı söz konusu değil.

3. Başvurumu kimler görüyor?
Formunuzu doldurduktan sonra başvurunuz Zer Proje Ekibi tarafından değerlendirilir ve gerekli durumlarda sizlerle irtibata geçilir. Kurul değerlendirme sürecinde başvuru dokümanlarınız seçici kurul ile paylaşılır. Yaptığınız başvurunun değerlendirmeye alınmasını istemiyorsanız her zaman hayalimizbenzer@koczer.com adresine e-posta göndererek bizi bilgilendirebilirsiniz.

4. Ödülüm ne olacak?
Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı’nın ilk aşaması olan süreçte seçici kurulun değerlendirmesi ile izlemeye alınacak fikir ve uygulama projeleri belirlenir. Bu değerlendirmede izlenmeye değer görülen adaylar, bir yıl boyunca takibe alınır. Fikir ya da projelerin hayata geçirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasını izlenir. Seçici Kurulumuz bir yılın sonunda bir kez daha toplanarak süreçleri değerlendirir. Tüm kriterlerin yerine getirildiği uygulamalar ödüllendirilir. Ödül alan proje sahibi şirket adına Türk Eğitim Vakfı bünyesinde oluşturulan Mustafa V. Koç Burs Fonu’na bağış yapılarak üç kız öğrencinin bir yıllık eğitim masrafı Zer tarafından üstlenilir.

5. Web’den başvuru yapmayı başaramadım, ne yapabilirim?
Hayalimiz Benzer projesi için tek başvuru yöntemi online başvurudur. Bu sebeple herhangi bir aksaklık yaşıyorsanız hayalimizbenzer@koczer.com adresinden yardım alabilirsiniz.

6. Ödül almak bana bir tedarikçi olarak öncelik sağlar mı?
Hayır. Tüm çözüm ortaklarına eşit mesafede durmayı esas almış bir kurum olarak Zer Hayalimiz Benzer projesinin katılımcılarını diğer çözüm ortaklarından ayırmaz.

7. Geliştirdiğim fikir kendi şirketim içinde uygulanabilir değil, yine de başvurabilir miyim?
Elbette. Hayalimiz Benzer projesinin maksadı yalnızca tekil kurumlara fayda sağlamak değil; Zer ekosistemi vasıtasıyla ülkemizin geleceğinin tasarlanması için “sorumlu” bir zeminin hazırlanmasıdır. Geliştirdiğiniz fikir sizin şirketiniz bünyesinde hayat bulmasa da diğer Zer çözüm ortaklarına geleceğin kapısını aralayabilir.

 

Duyurular Hayalimiz Benzer’de 2023 yılında takip edilecek fikir ve uygulama projeleri belirlendi!

Geleceğimiz için sorumluluk alan tüm şirketleri tebrik ederiz.

Şimdi sıra bir yıllık takip sürecinde...

Takip edilecek tüm projelerin başarılı bir gelişim yılı geçirmesi ve yeni projelere ilham olması dileğiyle…

Zer Hakkında 2003 yılında kurulan Zer, satın alma ve tedarik zinciri yönetiminde geniş tedarikçi ağı ve sektör uzmanlığı ile günümüzde kurumların karşılaştığı karmaşık ve çok katmanlı zorlukların ele alınmasına yardımcı olacak entegre bir çözüm ekosistemi sunuyor. Detaylı bilgi için tıklayın.